Úkoly v novém roce

8. 1. 2018 | Mgr. Petr Hlušička

Na začátku Nového roku si lidé dávají předsevzetí a mají tendenci dávat si rozhodnutí, kterými výrazně změní či posunou aktuální stav. Co je dobré si uvědomit a jak můžete postupovat?

 

 

Velká řada lidí, v tomto období, přemýšlí co změnit a stanovují si cíle, a to jak v osobní tak pracovní oblasti. Před změnami a úpravami v nadcházejícím období je ale důležité nejdříve dotáhnout projekty a uzavřít úkoly z předchozího roku. To na nás má samo o sobě motivační účinek a zároveň pocit dobře odvedené práce. S tím začněte než se pustíte dál.

Uzavřete předchozí úkoly

Začnete s čistým stolem. Pokud máte svůj seznam úkolů, tak se pusťte do jeho finalizace. Projděte si bod po bodu, ať můžete čelit novým výzvám s klidem a pocitem dobře odvedené práce.

Revidujte své nástroje plánování

Posuďte a zvažte jestli váš plánovací kalendář či systém úkolů je dostatečně přehledný a systematický. Zda nevyužijte např. lepší propojení úkolů s kalendářem, které vám poskytne vhodnější podporu a oporu při jejich řešení.

Postupná náročnost

Nezadávejte si pro začátek úkoly a cíle, které by měli příliš velkou náročnost. Počítejte s postupným zvyšováním laťky a obtížnosti. Pro začátek si můžete dát úkol, který bude dobře viditelný a relativně snadno realizovatelný. Bude fungovat jako dobrý motivační start.

Hodně úspěchů v Novém roce.

 

hlusicka-ctverec

Mgr. Petr Hlušička

HR odborný poradce – psycholog
další články autora >
více o autorovi >{emailcloak=off}