Jak si co nejvíce odpočinout na dovolené

17. 7. 2023   Mgr. Petr Hlušička

Léto je období roku, na které se většina lidí těší a plánuje dovolené. Realita je taková, že období volna může přinést stejně mnoho stresu jako radosti. Čas strávený mimo kancelář nám ale vždy nezaručí, že to bude čas bez stresu. Takže jak si nejlépe užít léto a co nejlépe zvládat případný stres?

Proč je pro nás dovolená důležitá

26. 6. 2023   Mgr. Petr Hlušička

Dlouhodobý a chronický stres může mít negativní dopad na naše tělo a duševní zdraví. V hektickém pracovním prostředí je důležité rozpoznat varovné příznaky stresu a najít způsoby, jak ho udržet pod kontrolou. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se vyrovnat se stresem, je vzít si dovolenou.

Dopady extrémního stresu

6. 2. 2023   Mgr. Petr Hlušička

Dlouhodobý intenzivní stres má výrazný dopad na lidský organismus, může se projevovat nejen v podobě neurobiologických změn a psychologickými projevy, ale také přenosem na další generace. Významná studie probíhala i u přeživších z koncentračních táborů, kteří si prošli extrémními traumatickými prožitky.

Krize a její vnímání

4. 4. 2022   Mgr. Petr Hlušička

V průběhu života se můžeme setkat s náročnými životními situacemi, které můžeme označit jako krize. A to ať na globální, lokální či osobní úrovni. V každém případě záleží na každém z nás, jak jsme schopni se přizpůsobit nebo vyrovnat s nadcházejícími změnami, které přináší.

Jak duševně zvládnout krizi

28. 2. 2022   PhDr. Vojtěch Bednář

Máte pocit, že svět se řítí z jedné krize do druhé? Jste stresováni a nemůžete se odlepit od zpravodajství? Má to vše vliv na váš výkon? Na výkon vašich podřízených? Čtěte, jak tuto situaci zvládnout.

Proč potřebujeme dovolenou

12. 7. 2021   Mgr. Petr Hlušička

Období dovolených je v plném proudu a většina z nás si ho po dlouhé odmlce plně vychutnává. Je to období, které nám poskytuje prostor pro načerpání ztracené energie, odpoutání se od kontinuálního stresu nebo jen změnu v našem stereotypu. Pojďme si ale říct, co nám fakticky dovolená poskytuje a v čem je její význam.

Jak pomoci zaměstnancům v Lockdownu

1. 3. 2021   PhDr. Vojtěch Bednář

Česká vláda přikročila k poměrně razantním krokům proti šíření koronavirové nákazy. I když firmy zatím zůstávají v provozu, lidé jsou vyděšení a stresovaní. Co můžeme udělat, abychom v této situaci své zaměstnance podpořili?

Vlivy dlouhodobého home office

22. 2. 2021   Mgr. Petr Hlušička

Home office bylo vždy vnímáno jako určitý benefit, který byl brán jako nadstandardní a občasný. Současná situace nám ho poskytla v širší míře, než bychom si nyní přáli, a to včetně jeho negativních doprovodných jevů. Ať na straně zaměstnanců nebo jejich nadřízených.

Nejistoty a vliv na naše zaměstnance

25. 1. 2021   Mgr. Petr Hlušička

Současná situace, její vývoj a predikce vyvolávají ve většině populace poměrně silné nejistoty a obavy. S těmito vlivy se musíme vypořádávat nejen v pracovním, ale i soukromém životě. To má samozřejmě přímý dopad nejen na výkon, ale i atmosféru na pracovišti.

Jak pracovat s naším stresem

2. 11. 2020   Mgr. Petr Hlušička

Současná situace může být náročná, nepřehledná a zátěžová pro každého jednotlivce. Pokud navíc vedete kolektiv a máte za něj zodpovědnost v těchto okamžicích, tak se musíte navíc vyrovnávat s velkou dávkou napětí a nervozity s tím spojené. Pro každého vedoucího je nejen zásadní umět pracovat se svým týmem, ale dokázat odbourávat toto napětí a doplňovat si vlastní vnitřní energii.


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520