Assessment Centrum (AC) a Development Centrum (DC): Co jsou zač a jak nám mohou pomoci

23. 9. 2024   Mgr. Petr Hlušička

Jedná se o dvě klíčové metody, které se využívají v oblasti výběru a rozvoje zaměstnanců. Umožňují nejen hlouběji poznat potenciální kandidáty, ale také efektivně pracovat na rozvoji stávajících zaměstnanců. Podíváme se jaké jsou rozdíly mezi AC a DC, za jakým účelem se používají, a co přinášejí jak firmám, tak samotným účastníkům.

Jednoúčelový manažer

26. 2. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

Jednoúčelový manažer je člověk, který je dosazen do vedoucí pozice jen a pouze proto, aby splnil konkrétní úkol a poté, co ho splní, odchází. Kdy přistoupit k jeho použití?

Jak zvládnout fluktuující zaměstnance

13. 11. 2023   PhDr. Vojtěch Bednář

Odchází vám lidé, protože jim jinde slíbili o trochu vyšší plat, lepší vybavení nebo něco podobného?  Poradíme vám.

Destruktivní člověk v týmu

24. 4. 2023   Mgr. Petr Hlušička

V každém kolektivu se mohou vyskytnout destruktivní typy lidí, kteří svým chováním negativně ovlivňují celkovou atmosféru, vztahy a výkon týmu. Tyto osoby mohou být kritici, konfliktní, neochotní spolupracovat nebo sabotovat práci ostatních. Pokud takové chování nezvládneme včas řešit, může to vést k narušení produktivity, snížení morálky týmu, a dokonce k odchodu jiných kvalitních členů týmu. Co s tím?

Signály před odchodem zaměstnance

10. 7. 2022   Mgr. Petr Hlušička

Už se Vám někdy stalo, že za Vámi přišel podřízený s tím, že si chce promluvit a rovnou začal mluvit o odchodu? Přemýšleli jste nad tím, že to přišlo jako blesk z čistého nebe?

Poslouchání podcastů a nová zjištění

25. 4. 2022   Mgr. Petr Hlušička

Existuje mnoho motivů, proč posloucháme podcasty. Zajímavá témata, inspirativní hosté nebo vzrušující vyprávění. Podle nové studie, ale existují psychologické rozdíly mezi lidmi, kteří podcasty poslouchají a kteří ne.

Krize a její vnímání

4. 4. 2022   Mgr. Petr Hlušička

V průběhu života se můžeme setkat s náročnými životními situacemi, které můžeme označit jako krize. A to ať na globální, lokální či osobní úrovni. V každém případě záleží na každém z nás, jak jsme schopni se přizpůsobit nebo vyrovnat s nadcházejícími změnami, které přináší.

Co nabídnout novým zaměstnancům?

23. 8. 2021   PhDr. Vojtěch Bednář

Firmám chybí lidé a je stále těžší je přesvědčit, aby šli pracovat právě k nám. Co může fungovat a na co se soustředit?

Pracovní zátěž a vztahy po covidu

31. 5. 2021   Mgr. Petr Hlušička

Návrat do lavic a do kanceláří je spojený s velkým nadšením a očekáváním, které možná někdy předčí samotnou realitu. Po dlouhé době a přesycení on-line schůzky a komunikací na dálku se většina lidí těší na návrat do standardního provozu. To nám může určitou dobu vydržet, ale už se pomalu můžeme setkat s prvními signály, že ne vše může být růžové, jak to nyní vnímáme.

Jak zajistit bezpečí a stabilitu? Podcast Firemního sociologa

18. 1. 2021   PhDr. Vojtěch Bednář

Bezpečí a stabilitu nelze slíbit, ale měli bychom se snažit, aby ji naši zaměstnanci cítili. O tom, co pro to můžeme udělat je dnešní podcast.


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520

Today 5

Yesterday 324

Week 1491

Month 1087

All 9395

Currently are 47 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions