Informační workshop

10. 6. 2017

Informační workshop je skupinové setkání, jehož účelem je získat od účastníků informace. Jak funguje vedení? Jak se daří informovat zaměstnance? Co je příčina konfliktů, neklidu nebo demotivace? To jsou otázky, na které v informačním workshopu nacházíme nejčastěji odpovědi.

S účastníky, kterými jsou lidé na podobných pozicích (pokud je workshop určen nižšímu vedení, je přítomnost top managementu nežádoucí) diskutujeme o problémech, pro které je workshop uspořádán. Konzultant se snaží předat několik prakticky použitelných informací, a následně podporuje a rozvíjí diskusi na dané téma. Informace získané od účastníků se zapisují na flipchart a jsou základem pro výslednou poradenskou zprávu.

Informační workshop je pro všechny zúčastněné náročná akce, která trvá typicky 4 – 4,5 hodiny čistého času (bývá koncipován jako dopolední akce od 8:00 do 12:30 s přestávkami). Pořádá se u klienta, ale pokud je cílem získat informace k citlivějším tématům, je vhodné jej organizovat výjezdní formou.

Výstupem Informačního workshopu je poradenská zpráva. Hodnocení se neprovádí. Účastníci mohou dostat vlastní verzi poradenské zprávy, která je určena jejich potřebám. Výstupem workshopu je často doporučení dalšího postupu.

Zajímají vás naše služby? Kontaktujte nás, rádi vám poradíme, zpracujeme nabídku, zodpovíme každou otázku.