Informační workshop je skupinové setkání, jehož účelem je získat od účastníků informace. Jak funguje vedení? Jak se daří informovat zaměstnance? Co je příčina konfliktů, neklidu nebo demotivace? To jsou otázky, na které v informačním workshopu nacházíme nejčastěji odpovědi.

S účastníky, kterými jsou lidé na podobných pozicích (pokud je workshop určen nižšímu vedení, je přítomnost top managementu nežádoucí) diskutujeme o problémech, pro které je workshop uspořádán. Konzultant se snaží předat několik prakticky použitelných informací, a následně podporuje a rozvíjí diskusi na dané téma. Informace získané od účastníků se zapisují na flipchart a jsou základem pro výslednou poradenskou zprávu.

Informační workshop je pro všechny zúčastněné náročná akce, která trvá typicky 4 – 4,5 hodiny čistého času (bývá koncipován jako dopolední akce od 8:00 do 12:30 s přestávkami). Pořádá se u klienta, ale pokud je cílem získat informace k citlivějším tématům, je vhodné jej organizovat výjezdní formou.

Výstupem Informačního workshopu je poradenská zpráva. Hodnocení se neprovádí. Účastníci mohou dostat vlastní verzi poradenské zprávy, která je určena jejich potřebám. Výstupem workshopu je často doporučení dalšího postupu.

Zajímají vás naše služby? Kontaktujte nás, rádi vám poradíme, zpracujeme nabídku, zodpovíme každou otázku.

Přihlásit odběr na LinkedIn

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Pracuji s manažery a vedoucími pracovníky na všech úrovních a pomáhám jim pracovat s lidmi. Efektivně, smysluplně a přátelsky.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

více o autorovi
články autora


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520