11. 2. 2015  

S kolegou máme společného vedoucího. Bohužel kolega to s ním jak se říká „umí“, a tak v praxi dělá snazší práci, za kterou je více chválen a lépe hodnocen než já. Opravdu nevím, co mám dělat.

odpovídá: PhDr. Vojtěch Bednář

Dobrý den,

Pokud máte pocit, že Váš kolega je upřednostňován, protože umí s vedoucím lépe komunikovat než vy, je nejlepší možností, když zkusíte s Vašim nadřízeným navázat kontakt, a s touto Vaší obavou se mu svěříte. Ideální je to osobně, v prostředí, kde nebudete rušeni.  Požádejte vedoucího o to, aby Vám věnoval pozornost, a pak ho upozorněte na možnou nevyváženost. Snažte se, abyste to nepodal jako obžalobu ani Vašeho kolegy, ani rozhodování vedoucího, ale požádejte jej o větší míru rovnováhy při přidělování úkolů a hodnocení. Připravte si dostatečný počet konkrétních příkladů, kde podle Vás došlo k preferenci kolegy. Pokud z nějakého důvodu nechcete toto řešit osobně, můžete vedoucímu napsat dopis, a zajistit, aby jej četl skutečně o samotě. Co Vám nedoporučuji, je snažit se do věci zaangažovat někoho třetího.

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Učím manažery na všech úrovních pracovat s lidmi tak aby firmu vnímali jako součást svého života, aby jejich práce byla efektivní, smysluplná a naplňovala potřeby firmy i jich samotných.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

více o autorovi
články autora


© 2023 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520