2. 9. 2012  

Mí nadřízení se rozhodli mně a skupině, kterou vedu, paušálně snížit odměny z důvodu úspor. Nevím, jak to mám vysvětlit podřízeným, kteří mi věří.

odpovídá: PhDr. Vojtěch Bednář

Dobrý den,

jistě se jedná o velmi nepříjemnou situaci. Pokud Vám ale podřízení důvěřují, je její řešení pro Vás možná snazší, než se na první pohled zdá. Záleží samozřejmě na Vaší konkrétní situaci, ale možná by mohlo být užitečné jím to sdělit a samozřejmě vysvětlit otevřeně, jasně a pokud možno všem najednou. Management bych přitom nekritizoval ani nepomlouval, podřízeným zdůraznil, že tato nepříjemná situace není trest, ale nutné opatření. Pokud se jedná o krátkodobé snížení, určitě by bylo dobré to jasně sdělit. Pokud ale ne, zcela jistě není dobré jim dávat naděje, že dostanou opět přidáno. Je vhodné říct, že  snížení je důsledkem ekonomické situace, a že i když se jedná o špatnou zprávu, je potřeba více pracovat.

Přihlásit odběr na LinkedIn

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Pracuji s manažery a vedoucími pracovníky na všech úrovních a pomáhám jim pracovat s lidmi. Efektivně, smysluplně a přátelsky.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

více o autorovi
články autora


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520