7. 2. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

Dva produkty, dva týmy, změněné priority a jedna velká frustrace. Co s tím?

Firma má dva produkty, o které se starají dva týmy zaměstnanců. Produkt 1 je historický, částečně stojí za úspěchem firmy v minulosti. Produkt 2 vznikl jako jeho doplněk a později náhrada. Poté, co se produkt 2 podařilo udělat použitelným pro zákazníky se do jeho týmu přesunula většina nejschopnějších lidí z týmu produktu 1 a předpokládalo se, že tento bude postupně opuštěn a všichni zákazníci se postupně stanou zákazníky produktu 2.


Pak nastala situace, kterou nebylo možné předpokládat ani ovlivnit. Vedení firmy se po dlouhém a bolestivém zvažování rozhodlo vyřešit ji opuštěním produktu 2 a návratem k produktu 1, který negativní událostí není ovlivněn. Protože část zákazníků využívá produkt 2, není možné jeho tým zcela zrušit, ale priority se změnily.


V obou týmech nyní panuje demotivace a otrávená nálada. Tým produktu 1 nepočítal s tím, že bude dále priroitou, někteří lidé byli na odchodu. Tým produktu 2 se cítí být hozen přes palubu, i když argumentům, které vedly ke změně priorit rozumí. Někteří jeho členové se nechtějí vracet k práci, kterou již opustili, jiným vadí, že budou muset znovu dělat úkoly, které již jednou splnili. Firma ale potřebuje, aby bylo maximum energie věnováno produktu 1 a produkt 2 byl postupně odsunut na vedlejší kolej, strategie byla zvolena a nebude se měnit.

Ale co teď s lidmi?

Řešíte podobný problém? Rádi vám pomůžeme.

 

Přihlásit odběr na LinkedIn

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Pracuji s manažery a vedoucími pracovníky na všech úrovních a pomáhám jim pracovat s lidmi. Efektivně, smysluplně a přátelsky.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

více o autorovi
články autora


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520