20. 2. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

Pan A je mladý, velmi schopný, velmi ambiciózní, ale také velice pracovitý člověk. Ve firmě, kde pracuje tráví mnoho času, dělá mnoho práce navíc, snaží se pracovat na své kvalifikaci.  Management se ho v tom snaží podporovat.

Koncem loňského roku se ve firmě otevřela možnost výrazného kariérního povýšení pro jednoho člověka. Pan A tuto možnost vnímal jako životní příležitost. Velmi intenzivně se připravoval, dělal vše, co se očekávalo. Nadřízené vedení společnosti v zahraničí ale dalo přednost jinému zaměstnanci, a současně poněkud netaktně najevo, že důvodem jeho výběru byla delší doba ve firmě a větší „zkušenost“.

Pan A je nyní velmi demotivován, jeho aktivita citelně poklesla, i když stále velmi dobře odvádí svou práci. Nadřízené vedení o něj nechce přijít, ale další podobnou příležitost bohužel nemá a v dohledné budoucnosti nevidí.

Řešíte podobnou situaci? Obraťte se na nás.

Přihlásit odběr na LinkedIn

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Pracuji s manažery a vedoucími pracovníky na všech úrovních a pomáhám jim pracovat s lidmi. Efektivně, smysluplně a přátelsky.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

více o autorovi
články autora


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520