28. 2. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

Pan B je zaměstnancem „rodinné“ firmy. Pracuje v ní mnoho let, dokonce je jedním z prvních lidí, které firma měla. V posledních několika měsících je s ním vedení společnosti nespokojeno.

Pan B Neplní práci, kterou by měl, chová se nepříjemně a k nadřízenému konfliktně. Důvody této situace jsou v osobním životě pana B, vedení o no nich ví, ale nemůže s nimi nic smysluplného udělat a pan B si sám nechce „nechat pomoci“ – respektive pomoc odmítá a to jak interní, tak externí. Z tohoto důvodu se vážně uvažuje o jeho dalším působení ve firmě.

Pro zaměstnance firmy je pan B z historických důvodů něco, jako legenda. Má jejich velmi hluboký respekt a velmi si jej váží; je mezi velmi populární. Především mezi těmi, kteří s ním nejsou v denním kontaktu, ale i mezi těmi, kteří ano, byť si samozřejmě všímají negativních změn.

Vedení se obává, že zásadní organizační přesunutí, nebo dokonce propuštění pana B by mohlo vyvolat odpor zbytku zaměstnanců. Jak by podle vás mělo postupovat?   

Máte tip, nebo podobnou zkušenost? Napište anonymně do našeho fóra

Přihlásit odběr na LinkedIn

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Pracuji s manažery a vedoucími pracovníky na všech úrovních a pomáhám jim pracovat s lidmi. Efektivně, smysluplně a přátelsky.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

více o autorovi
články autora


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520