2. 4. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

Pan A je zaměstnancem firmy na pozici specialisty.  K jeho práci není žádná kritika, kolegové i partneři firmy s nimiž se setkává si ho velmi váží a má jejich respekt.

Pan A je také společenský aktivista. Je aktivní na sociálních sítích, kde má pověst „influencera“. Často vystupuje v médiích a často se o něm v médiích mluví. Téma, kterému se věnuje nemá nic společného s náplní jeho práce, ale veřejně se ví, kde a co dělá.

Pro zaměstnavatele pana A jeho aktivita znamená ne úplně příjemnou pozornost. Samozřejmě respektuje, že každý si ve svém volném čase může dělat co chce, a stávající dohoda s panem A je ta, že práci do svých aktivit nezatahuje, nicméně zájem, který vzniká je problematický z titulu práce zaměstnavatele a jeho klientů.

Co by měl zaměstnavatel dělat? Vztah s panem A je profesionální, oboustranně férový, zaměstnavatel nemá žádný problém s předmětem ani obsahem „aktivismu“ pana A, pouze s pozorností a zájmem veřejnosti a médií.

Máte nápad? Napište do našeho fóra.

Přihlásit odběr na LinkedIn

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Pracuji s manažery a vedoucími pracovníky na všech úrovních a pomáhám jim pracovat s lidmi. Efektivně, smysluplně a přátelsky.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

více o autorovi
články autora


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520