30. 4. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

Firma A investovala v průběuhu posledních několika let velké peníze do svého rozvoje. Nové technologie, noví zaměstnanci, nová pracoviště, nové postupy. Všechny inovace směřovaly k tomu, že firmu čeká zásadní a dlouhodobý růst.

Bohužel, situace se vyvinula trochu jiným směrem nejenom pro firmu A, ale celý obor, ve kterém působí. V současné době nemůže být o prudkém růstu řeč a v dohledné budoucnosti také ne - nikdo přitom nedohlédne dál, než asi dva roky dopředu. Firma musí začít šetřit, a to i na lidech. Na těch, po kterých v uplynulých letech chtěla nadstandardní výkony, právě kvůli růstu. Některá pracoviště se budou zavírat, jiná omezovat a od sice inovativních ale drahých postupů se bude přecházet zpět k původním.

Jak byste to zaměstnancům, kterých má firma A momentálně něco přes pět set vysvětlili? Napište anonymně do našho fóra

Přihlásit odběr na LinkedIn

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Pracuji s manažery a vedoucími pracovníky na všech úrovních a pomáhám jim pracovat s lidmi. Efektivně, smysluplně a přátelsky.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

více o autorovi
články autora


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520