11. 11. 2013   PhDr. Vojtěch Bednář

Existuje malé množství těch, kteří jsou pro své okolí přirozenými autoritami. Nemusí nic zlepšovat, optimalizovat, o své autoritě nemusí ani přemýšlet, protože jí jednoduše mají od přírody.  A pak jsou všichni ostatní.

Když jsme zde publikovali první díl seriálu o tom, jak posílit autoritu (otevřete si jej klepnutím zde), sklidili jsme řadu ohlasů. Naprostá většina z nich si  ho cenila a řada volala po dalším pokračování. Právě dnes vám je přinášíme, ještě než se do něj začtete bychom vám ale rádi dali „návod k použití“.

Lidskou autoritu nedělá jeden element. Je vždy výsledkem kombinace celé řady okolností a faktorů. Vzhled, o kterém jsme hovořili posledně je jistě důležitý, je ovšem jen právě jedním z mnoha. Komunikace s lidmi je také velmi podstatná (budeme o ní hovořit příště), avšak ani ona není vše bez elementárních parametrů chování. Základních výchozích kamenů, bez kterých je jakákoli vnější podoba jen prázdnou slupkou, a i nejvznosnější slova jen neuvěřitelnou blamáží. Právě proto se dnes budeme zabývat tím, co stojí bezprostředně za vzhledem manažera. Budeme hovořit o základních parametrech jeho chování. Článek si přečtěte klepnutím na tento odkaz.

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Učím manažery na všech úrovních pracovat s lidmi tak aby firmu vnímali jako součást svého života, aby jejich práce byla efektivní, smysluplná a naplňovala potřeby firmy i jich samotných.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

více o autorovi
články autora


© 2023 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520