11. 11. 2013   PhDr. Vojtěch Bednář

Existuje malé množství těch, kteří jsou pro své okolí přirozenými autoritami. Nemusí nic zlepšovat, optimalizovat, o své autoritě nemusí ani přemýšlet, protože jí jednoduše mají od přírody.  A pak jsou všichni ostatní.

Když jsme zde publikovali první díl seriálu o tom, jak posílit autoritu (otevřete si jej klepnutím zde), sklidili jsme řadu ohlasů. Naprostá většina z nich si  ho cenila a řada volala po dalším pokračování. Právě dnes vám je přinášíme, ještě než se do něj začtete bychom vám ale rádi dali „návod k použití“.

Lidskou autoritu nedělá jeden element. Je vždy výsledkem kombinace celé řady okolností a faktorů. Vzhled, o kterém jsme hovořili posledně je jistě důležitý, je ovšem jen právě jedním z mnoha. Komunikace s lidmi je také velmi podstatná (budeme o ní hovořit příště), avšak ani ona není vše bez elementárních parametrů chování. Základních výchozích kamenů, bez kterých je jakákoli vnější podoba jen prázdnou slupkou, a i nejvznosnější slova jen neuvěřitelnou blamáží. Právě proto se dnes budeme zabývat tím, co stojí bezprostředně za vzhledem manažera. Budeme hovořit o základních parametrech jeho chování. Článek si přečtěte klepnutím na tento odkaz.

Přihlásit odběr na LinkedIn

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Pracuji s manažery a vedoucími pracovníky na všech úrovních a pomáhám jim pracovat s lidmi. Efektivně, smysluplně a přátelsky.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

více o autorovi
články autora


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520