Vystupování z komfortní zóny

25. 3. 2024   Mgr. Petr Hlušička

V poslední době se hodně zmiňuje význam vystoupení z komfortní zóny jako klíče k osobnímu a profesionálnímu růstu. To platí zejména v zaměstnání, kde se stále měnící prostředí a dynamické pracovní vztahy vyžadují schopnost adaptace a inovace.

Jak adaptovat Ukrajince do firmy

14. 3. 2022   PhDr. Vojtěch Bednář

České firmy zažívají a budou zažívat příliv nových zaměstnanců z válkou postižené Ukrajiny. Jak tyto lidi co nejsnáze zapojit do práce? Není to náročné, ale jsou věci, které je potřeba vědět. Dnes si je ukážeme.

Význam adaptace při náboru velkého počtu zaměstnanců

21. 6. 2021   Mgr. Petr Hlušička

Firmy v současné době nabírají poměrně velké počty nových zaměstnanců. S tím se mimo zátěže na personální oddělení pojí několik poměrně zásadních aspektů, které mají dopady na celou firmu. S těmi je nutno počítat a proaktivně pracovat na eliminaci případných negativních jevů.

Absolvent v práci

30. 9. 2019   Mgr. Petr Hlušička

Nástup nového zaměstnance vždy vyžaduje naši pozornost, ale nástup čerstvého absolventa je většinou náročnější vzhledem k neexistujícím pracovním návykům, nezkušenosti a nesamostatnosti. Navíc pracovat s mladší generací má svá specifika a je nutno znát i jejich priority a pohled na věc.

Nový člověk v týmu

4. 2. 2019   Mgr. Petr Hlušička

V okamžiku, kdy do týmu přichází nový člověk, tak se nejedná o zátěž pouze pro něj, ale i pro stávající tým. Daná situace ovlivňuje atmosféru i vztahy v týmu. To zároveň zpětně působí na nového člověka a má přímý dopad na jeho spokojenost a další působení ve firmě. Jak na tuto vzájemnou adaptaci a co pro její zvládnutí můžeme udělat.

Role a úloha mentora

7. 5. 2018   Mgr. Petr Hlušička

 

Mentor v týmu pomáhá novým pracovníkům seznámit se s novým prostředím a překonat počáteční překážky tak, aby se co nejdříve začlenili a stali se plnohodnotnými členy týmu. Co všechno má mít na starosti a jaká je jeho role?

 

Jak adaptovat experta

30. 4. 2018   PhDr. Vojtěch Bednář

Od odborníků a nadstandardně placených zaměstnanců obecně se očekává, že nepotřebují adaptaci na nové pracovní prostředí, protože jeho zvládnutí je prostě součást jejich úrovně profesionality. Není.

PŘÍPADOVÁ STUDIE: hrozný přechod na openspace

29. 6. 2015   PhDr. Vojtěch Bednář

I skvěle fungující firma může havarovat, když se dostane do zcela nové situace nepřipravena. Přesně to se stalo úspěšné obchodní společnosti, které nechybělo nic, jen se majitelé rozhodli jí přestěhovat do nových prostor. Jak to dopadlo, a co s tím dělat se dozvíte dnešní případové studii.

PŘÍPADOVÁ STUDIE: Navoněný floutek

22. 9. 2014   PhDr. Vojtěch Bednář

co dělat s člověkem, který vůbec nezapadá do firmy a ostatní se mu smějí? To se dozvíte v naší dnešní případové studii.

Adaptace nových zaměstnanců

26. 11. 2012   Mgr. Petr Hlušička

V lidských zdrojích využíváme mnoho procesů. Většina nás stojí nemalé prostředky. Časové i ty finanční. Jedná se o nákladné procesy, které nám umožňují získávat kvalitní zaměstnance, rozvíjet zaměstnance nebo je motivovat. Často ale opomíjíme ten proces, který často děláme automaticky, není finančně nákladný a mnohé ovlivňuje. Jedná se o ADAPTAČNÍ PROCES. Ten má obrovský dopad a vliv na to, jak rychle k nám nový zaměstnanec „zapadne“, jak se u nás bude cítit, jak bude motivovaný u nás zůstat, jak bude „zapálený“ pro naši věc.


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520

Today 110

Yesterday 532

Week 642

Month 4348

All 24228

Currently are 87 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions