20. 1. 2014   Mgr. Petr Hlušička

Mnoho manažerů postrádá základní proškolení nebo dovednosti pro práci s lidmi. Co bývá ale horší varianta, když postrádají základní předpoklady pro tuto činnost. Často se totiž při jejich výběru soustředíme na jejich znalosti a praktické dovednosti. Opomíjíme tak jejich hodnoty, vnímavost a schopnost komunikovat s lidmi nebo je dokonce vést a rozvíjet.

Faktem bohužel je, že znalosti, dovednosti či techniky je poměrně snadné se naučit. Naopak to jak vnímáme lidi, jaké k nim máme postoje a jak s nimi umíme pracovat, se téměř naučit nedá a člověk to musí mít již v sobě. Přitom je to na práci manažera to nejtěžší a schopnost to zvládat právě odděluje dobré manažery od těch ostatních.

 

Dobří manažeři mají potenciál rozvíjet své podřízené, zamezit případným konfliktům a zároveň jsou to vzory a zástupci společnosti i navenek. Zajišťují komunikaci a prezentaci celé firmy.

 

Zároveň nesmíme zapomínat, že lidé na pozicích manažerů jsou ve většině případů i hlavním důvodem výpovědí a odchodu ze zaměstnání. Lidé podávají výpověď nejčastěji kvůli svým vedoucím a ne kvůli samotné práci či společnosti.

 

Při výběru vhodných jedinců na post manažera se nesmíme nesoustředit pouze na jejich profesní kvality či zkušenosti, ale i na jejich hodnoty, postoje a názory, včetně jejich schopnosti vnímat a pracovat s lidmi kolem sebe. Měli by prokázat svoji schopnost začlenit se zrovna do naší společnosti a postarat se o své potenciální podřízené.

 

Vyberte takové lidi, kteří opravdu povedou vaši firmu.

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Učím manažery na všech úrovních pracovat s lidmi tak aby firmu vnímali jako součást svého života, aby jejich práce byla efektivní, smysluplná a naplňovala potřeby firmy i jich samotných.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

více o autorovi
články autora


© 2023 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520