Tipy pro vedení porady

17. 1. 2022   Mgr. Petr Hlušička

Mnoho tipů pro efektivitu schůzek se zaměřuje na organizační stránku věci, včetně včasného zahájení a ukončení, vytvoření efektivních agend, stanovení jasných rolí a v případě on-line porad, také pamatování si, kdy jste ztlumili zvuk. Skutečností ale je, že stejně jako u téměř každého pracovního projektu závisí úspěch porady na úspěšnosti komunikace vedení.

3 tipy pro nového projektového manažera

10. 2. 2020   Mgr. Petr Hlušička

Role projektového manažera má na rozdíl od role standardního vedoucího několik specifik, která mohou dotyčnému manažerovi komplikovat práci, pokud na ně nebude brát ohled.

Negativista v týmu

25. 11. 2019   Mgr. Petr Hlušička

Máte v týmu člověka, který má časté komentáře v duchu, tento projekt stejně neklapne, naše práce je zbytečná nebo to je špatný nápad. Uvědomujete si jaké má tento jedinec dopady na Vás a jak ovlivňuje celý tým?

Jak na zpětnou vazbu

24. 9. 2018   Mgr. Petr Hlušička

Vždy po určité době či při završení projektu je vhodné si najít čas na své podřízené a pobavit se o tom, jak vše probíhalo a co by se dalo zlepšit. V následujícím článku se budeme zabývat tím, jakým způsobem můžete postupovat.

Tři tipy pro vnitřní motivaci týmu

25. 9. 2017   PhDr. Vojtěch Bednář

Potřebujeme motivovat tým? Přesvědčit kolegy, že jejich práce má smysl? Že musí napnout všechny síly, aby posunuli spolčený projekt dopředu a na snahy manažera už lidé nereagují? Podívejme se, jak tomu pomoci.

Proč dream team nefunguje

13. 4. 2015   PhDr. Vojtěch Bednář

Projekt, do kterého se pouštíme, rozhodne o naší budoucnosti. Proto na něm můžou pracovat jen ti nejlepší. Prostě takový dream team – zavtipkoval si majitel firmy na výrobu kovových nosníků. O několik měsíců si lámal hlavu nad tím, jak je možné, že jeho dream team není schopen věc dotáhnout do konce, ba dokonce s ní ani posunout vpřed.

Jak na zastydlý konflikt

26. 1. 2015   PhDr. Vojtěch Bednář

Před několika měsíci u nás došlo k tomu, že se lidé ve dvou odděleních začali hádat. Nejprve šlo o technický spor nad tím, jak má být řešen jistý aspekt projektu, který jsme dokončovali pro důležitého zákazníka. Každé z oddělení si jej představovalo trochu jinak, a nebyl nikdo, kdo by je, jak se říká, rozsoudil.(celý článek najdete po klepnutí zde)

Jak zkrotit čas - část XII (Archivování pro každého)

1. 12. 2014   PhDr. Jan Drahoňovský

Jak naložit s materiály, které nejsou úkolem ani projektem, a přesto je aktuálně nebo někdy v budoucnu budeme potřebovat? Jedná se především o knihy, prospekty, časopisy, vytištěné papíry, zákony a nařízení, účtenky, atd. V našem seriálu o krocení času nám zbývá dořešit ještě jednu záležitost - naučit se zakládat materiály pro pozdější použití.

 

Jak zkrotit čas - část IX (Jak vyzrát na projekty)

8. 9. 2014   PhDr. Jan Drahoňovský

Projekty jsou jednou z nemnoha věcí, které nás činí lidmi a vydělují nás od našich zvířecích předků. Jsme totiž schopni plánovat a koordinovat více činností a to i nadlouho dopředu. Zatímco nám nejpodobnější šimpanzi jsou schopni si vyrobit pouze velmi primitivní nástroje, u lidí tomu je jinak. Díky tomu, že disponujeme bezbřehou fantazií a abstraktním myšlením, jsme schopni mít v hlavě i věci, které zatím nikdo neudělal, a přivést je v realitu. Jenže brání nám v tom mnoho překážek, především již zmiňovaná kapacita našeho vědomí… Pojďme se podívat, jak k projektům můžeme přistoupit, aby se dílo zdařilo.

Aby tým přežil neúspěch (II. Co dál )

31. 3. 2014   PhDr. Vojtěch Bednář

V prvním díle našeho seriálu jsme si popsali „první pomoc“ v případě neúspěchu projektu vůči týmu. Pokud se nám tato pomoc podařila, je tým sice stále frustrován, ale už ne tak moc, a hlavně už není konsternovaný. Právě nyní je čas na to, abychom neúspěchu využili v jeho prospěch. Že to nejde? Ale samozřejmě, že ano.


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520

Today 84

Yesterday 323

Week 407

Month 3109

All 33829

Currently are 60 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions